KSIĘGA GOŚCI - a zarazem jakiś rodzaj "skrzynki kontaktowej" dla ludzi o podobnych poglądach, czy zainteresowaniach. Wpis do listy odwiedzających powinien zawierać imię i/lub nazwisko (może być pseudonim), opcjonalnie - wiek, płeć i zawód, zaś koniecznie - jakiś profil osobowości (zainteresowania, poglądy, motto życiowe etc.). Warto też podać kontakt (zwłaszcza adres poczty elektronicznej). Limit - 200 znaków (z wyłaczeniem imienia, nazwiska, pseudonimu, spacji oraz danych kontaktowych). Wpis może być na żądanie usunięty.

UWAGA: - wszystkie adresy poczty elektronicznej mają, jako ochronę antyspamową, wpisane przed małpą dwa nawiasy ")(". Aby skorzystać z adresu - należy je usunąć.



MAŁGORZATA WRONKO - moja siostra. Zostaje pierwszym, honorowym gościem "AdRem". Posiada przywilej przeczytania każdego artykułu jako pierwsza i jest jedyną osobą, której poprawki uwzględniam bez sprzeciwu. Jako gościowi honorowemu przysługuje Jej także nieograniczona ilość znaków tekstu w księdze gości, oraz zdjęcie w kolorze. Rzeczy, którymi się interesuje (nie tylko zawodowo), to muzyka (tzw. poważna i jazz) ze szczególnym uwzględnieniem pianistyki, choć bynajmniej nie ogranicza sie do tego. Hobby, to kolekcja CD, hodowla kwiatków na balkonie i malowanie na szkle.

MICHAŁ WRONKO - (siostrzeniec redaktora ;), student wydziału Elektroniki, Elektrotechniki, Informatyki i Automatyki na Politechnice Łódzkiej, kierunek Informatyka. Aktualnie rok drugi. Muzyka jakiej słucham to przekrój przez praktycznie wszystko czego słuchać się da (lub i nie da jak twierdzą niektórzy) z wyłączeniem niektórych stylów (jak na przykład hip-hop, disco polo czy techno). Hobby można właściwie określić jednym słowem, mimo, że zawiera w sobie dość dużo: komputer. Od (niezbyt jeszcze zaawansowanego) programowania, poprzez odrobinę grafiki (2D, 3D) na sprawach sprzętowych kończąc. Cieszę się, że mogę czasem pomóc przy redagowaniu "Ad Rem!". Mam nadzieję, że miesięcznik będzie wychodził regularnie :)

MARCIN KAŹMIERCZAK - Jestem doktorantem fizyki na Uniwersytecie Warszawskim w Katedrze Ogólnej Teorii Względności i Grawitacji. Interesuję się przede wszystkim naukami przyrodniczymi, ponieważ uważam, że wypracowane na gruncie tych nauk metody badawcze są najbardziej wiarygodnym źródłem wiedzy na temat praw rządzących funkcjonowaniem świata, w tym także nas samych. Za najbardziej interesujące uważam te dziedziny nauki, które zbliżają nas do uzyskania odpowiedzi na wiele podstawowych pytań natury filozoficznej, dręczących ludzkość od wieków. Zaliczam do nich w szczególności zagadnienia neurofizjologii, genetyki, teorii ewolucji i etologii (biologia), oraz teorii względności i mechaniki kwantowej (fizyka). Kontakt: marcin.kazmierczak)(@gmail.com

PIOTR PATUCHA - ur. 30.12.1978 w Mysłowicach. Filozof, publicysta, mieszka i pracuje w Jaworznie. Wpółpracuje z redakcją Racjonalisty, Ateisty oraz miesięcznika AdRem!. Zainteresowania: malarstwo, biologia, ekonomia. Najbardziej interesują mnie kwestie społeczne, zwłaszcza przemiany jakie zachodzą w świadomości Polaków od roku 89'. Jestem zdeklarowanym demokratą. Krytycznie odnoszę się do wszelkich prób ograniczania wolności człowieka, np. dyskryminacji seksualnej i światopoglądowej. W swoich tekstach staram się artykułować tą jedną podstawową myśl, że warto szanować i chronić demokratyczne standardy współżycia społecznego, bowiem pogardzanie nimi wróży nadejście totalitaryzmu. A przecież utrata wolności oznacza dla narodu wyrok śmierci. Jego duch ulega wtedy licznym mutacjom, natomiast życie obywateli zamienia się w koszmar. Żaden naród nie doznał tylu upokorzeń, co Polacy, dlatego powinni pamiętać, że nie ma dobrej alternatywy dla demokracji. Jestem od tego, aby im o tym przypominać. Kontakt: patuszkin)(@o2.pl / GG: 2961272.

ZBYSŁAW ŚMIGIELSKI - Powieściopisarz, nowelista, aforysta, najrzadziej poeta. Laureat konkursów i nagród literackich. Uznany za marynistę. Był kapitanem jachtowym, instruktorem żeglarstwa, nieco powłóczył się po morzach, co ma wpływ na twórczość. Zajmuje się propagowaniem spraw morza na spotkaniach autorskich, szczególnie z młodzieżą. Interesują go także inne sprawy: historia współczesna, problemy społeczne, konflikty moralne - to, czym żyjemy na codzień. Kontakt: zbyslaw.smigielski)(@onet.eu. Strona internetowa: http://zbyslaw.smigielski.w.interia.pl//

MICHAŁ ALEKSY MENTRAK – ur. 28. lipca 1954 r. w Warszawie. Absolwent UW – socjolog. Abiturient średniej szkoły muzycznej w klasie fortepianu. Członek Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów. Bezpartyjny (od zawsze); zwolennik liberalnej demokracji. Ignorant w zakresie nauk ścisłych (matematyczno-przyrodniczych). Wielbiciel piękna i uroków życia wyrażanych w naukach humanistycznych i w Sztuce. Życiowa dewiza: „wino, kobiety i śpiew”; później - refleksja. Kontakt: m.mentrak)(@chello.pl

BARTOSZ JASTRZĘBSKI Jastrzębski – ur. 1976. Wykłada filozofię i etykę w Dolnośląskiej Szkole Wyższej Edukacji i na Uniwersytecie Wrocławskim. Doktorat poświęcił filozoficznym aspektom poezji Blake'a (wyd. Wydawnictwo Naukowe DSWE 2006).Obecnie mieszka we wsi Chwalisław w Sudetach, co, jak sam uważa, pozwala mu odsunąć się od zgiełku współczesności i nabrać właściwego dystansu do interesujących go spraw.