WARSZTACIK PRAGMATYKA - czyli "jak okiełznać materię". Zakres tematów maksymalnie szeroki. Od planów budowy promu kosmicznego w warunkach chałupniczych począwszy, poprzez praktyczne tricki mechaniczne, elektroniczne i parowe, naprawy tego i owego, sposoby na zapamiętanie książki telefonicznej, na przepisach na pyszną szarlotkę i sposobach na plamy po jagodach skończywszy.
Czyli: Zrób to sam (albo zleć komuś)!


Wybranie do tego działu tematu związanego z „rozpadem” nastręczało mi niejakich trudności. No, bo co w końcu? Chałupnicza produkcja trotylu? Jednak znalazłem coś, co może się przydać praktycznie – postępowanie w razie wypadku drogowego:

I dodatkowo – rada praktyczna, jakiej udzielili mi znajomi i, do której się zastosowałem. Bardzo sensownie jest kupić i wozić stale w samochodzie aparat fotograficzny jednorazowego użytku – koniecznie z lampą błyskową! (nie jest drogi). W razie wypadku należy sfotografować miejsce wypadku z czterech stron(!) i koniecznie(!) także osoby biorące w nim udział. Nie tylko ułatwia to dochodzenie swoich praw, ale także zniechęca innych uczestników do kłamstwa. [mc]

[mc]