GABINET KONESERA - koneser człowiek dobrze sie na czymś znający, zwłaszcza wytrawny znawca rzeczy pięknych, wytwornych (fr. connaisseur). Tak podaje słownik wyrazów obcych PWN; ja zaś sobie myślę, że kontakt z rzeczami pięknymi i wytwornymi jest najlepszą odtrutką przeciw powszechnie chamiejącemu środowisku. Sądzę, że jest to także właściwe miejsce na recenzje. Zapraszam.


MUZYKA

Tym razem coś z jazzu. Maleńki fragment z płyty "LIKE MINDS", na której grają Gary Burton, Chcick Corea Pat Metheny, Roy Haynes i DaveHolland. Fragment pochodzi z utworu Nr2 - "Elucidation" Pata Metheny'ego. Jest to fragment, w którym Corea "akompaniuje" w tle Garemu Burtonowi. Cała płyta (Concord Records CCD-4803-2) godna jest zresztą polecenia.

LIKE MINDS

GRAFIKA

Jeden z moich ulubionych rysunków Beardsleya - "Cave of spleen". Na ekranie monitora (w rozdzielczości 300dpi) prezentuje się nie najlepiej; zamieszczam więc wyłącznie jako "punkt zaczepienia". Warto tę grafikę wydrukować lub znaleźć jakąś dobrą reprodukcję. Sporo innych grafik Beardsley'a, oraz wiadomości biograficzne można znaleźć między innymi pod adresem:
beardsley.artpassions.net/ [en]